Przejdź do treści

Zakładanie menedżera firmy

Jeżeli posiadasz już Menedżera Firmy, możesz od razu przejść do kroku 13.

1. Na początku zabezpiecz konto weryfikacją dwuetapową przy logowaniu. W tym celu wejdź na Facebook, w prawym górnym rogu kliknij na swój awatar, a następnie postępuj zgodnie z poniższymi krokami. 

bezpieczenstwo

2. Wejdź na stronę https://business.facebook.com/create

3. Kliknij widoczny na środku przycisk „Utwórz konto”.

menedzer firmy nowy 1

4. Podaj nazwę swojej firmy, imię, nazwisko oraz adres e-mail. Następnie kliknij przycisk „Wyślij”.

menedzer firmy2

5. Zaloguj się na swoją pocztę i potwierdź adres e-mail, a następnie wróć do Menedżera Firmy i kliknij przycisk „Gotowe”.

menedzer firmy3

6. Przejdź do zakładki „Informacje o firmie”, którą znajdziesz w rozwijanym menu po lewej stronie i uzupełnij brakujące dane Twojej firmy. 
Uwaga: Jeśli nie posiadasz strony www, w miejsce „Witryna Internetowa” możesz umieścić link do swojego Fanpage’a.

menedzer firmy4

7. W menu po lewej stronie wybierz „Konta”, a następnie pozycję „Strony”. Kliknij przycisk „Dodaj”, by dodać Twoją stronę (Fanpage) do Menedżera Firmy. 

menedzer firmy5

8. Kliknij „Dodaj stronę”, by wybrać Twój Fanpage, lub „Utwórz nową stronę”, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

menedzer firmy6

9. Wejdź do zakładki „Konta reklamowe”, kliknij przycisk „Dodaj”, a następnie wybierz opcję „Utwórz nowe konto reklamowe”.

menedzer firmy7

10. Uzupełnij nazwę swojego Konta Reklamowego, ustaw strefę czasową na Europe/Warsaw, wybierz Walutę PLN – Złoty polski (jeśli swój biznes prowadzisz w Polsce), a następnie kliknij w przycisk „Dalej”.

menedzer firmy8

11. Wejdź do zakładki „Konta na Instagramie” (jeśli takowe posiadasz), kliknij przycisk „Dodaj”, a następnie zaloguj się na swój profil, klikając w przycisk „Połącz konto na Instagramie”.

12. Wejdź w „Ustawienia firmowe” a następnie przejdź do zakładki „Metody płatności”, kliknij w przycisk „Dodaj metodę płatności” i wpisz dane swojej karty.

13. Po pomyślnym dodaniu metody płatności, przejdź do zakładki „Partnerzy„, którą znajdziesz w menu po lewej stronie.

14. Wybierz opcję „Partner do udostępniania zasobów” i kliknij poniżej niebieski przycisk „Dodaj”. Aby nadać dostęp do Twojego konta reklamowego, w pustym polu wpisz numer 911891836247862 i kliknij „Dalej”.

15. Po wpisaniu Identyfikatora firmy partnera i przejściu dalej, należy nadać pełny dostęp do Strony, Konta reklamowego oraz Konta na Instagramie (jeśli posiadasz) według poniższej instrukcji i kliknąć przycisk „Zapisz zmiany”.

menedzer firmy10
menedzer firmy12

16. Jeżeli wszystkie kroki zostały poprawnie wykonane, Twoje konta firmowe oraz reklamowe są już gotowe, a osoby z przypisanymi zasobami powinny móc nimi zarządzać. To wszystko! 

Poinformuj mnie, jeżeli wszystko zostało wykonane. Jeśli któryś krok był niezrozumiały, również daj znać 🙂